web tasarim

Web tasarım denilen bu kavram o kadar çok anlama ve işlevi vardır ki saymakla bitmez. Web tasarım yapmak için eğer bir bireyseniz bir kuruma baş vurmanız gerekir. Baş vurduğunuz bu kuruma ne ile ilgi bir web sitesi tasarlayacaklarını bildirin ona göre bir web sitesi tasarlarlar. Bu işte kullanılan programlar vardır. Bu programlar bu işi daha çok kolaylaştırmak için kullanılır.

Web Tasarım Yaparken Kullanılan Programlar Ve İşlevleri
Web tasarım yaparken bir kaç programdan ve yazılım dilinden yardım almak gerekir. Zaten web tasarım yaparken her zaman yazılım dilini kullanmamız gerekir çünkü tasarım asıl konusudur yazılım. Sizlere bir kaç program gösterip işlevlerini anlatabilirim.

Adobe Dream Weaver
Tama olarak bir web tasarım aracı olmak ile birlikte tamamen html bilgisi gerektiren bir programdır.

 Adobe Fireworks
Daha çok grafik işlerinde kullanılır, isterseniz şekil kullanmak için isterseniz de hem şekilde hemde yazı için kullanabileceğiniz bir programdır.

Adobe Photoshop
Kodlama bölümlerinden yazdık, ama tasarım hepsi bitmedi bu programı daha çok animasyonlar için veya resim görüntüsünü değiştirmek için kullanabiliriz.

Web Tasarımın Bize Kazandırdıkları
Web tasarım yapmak bize paradan daha çok şeyler kazandırabilir. Bunlardan biri ise tanınmış olmak. Şahsınıza ait bir internet sitesi yaptığınız zaman kullanıcılar her giriş yaptığında sizleri tanıyacak ve bilindik hale geleceksiniz. İşlerinizi hatasız bir şekilde yapmak istiyorsanız kararlı ve emin adımlarla ilerleyip herkesten kendinize söz ettirmeniz gerekir. Bu işin birde maddi yönü var tabi ki de buda sayfanıza her tıklamada gelecek olan paradan bahsediyorum. Bu tamamlanmış sayfa işlerinde internet üzerinden sayfanıza her tıklamada gelen bir maliyet vardır. Buda size tanınmışlık karşısında birde bunu sunmaktadır.

Web Tasarım Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?
Web sayfanız herkese açık olacağı için bir kaç şeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlardan birincisi paylaşımlardır, paylaşımlarınıza çok dikkat etmelisiniz ve seçerek kullanmalısınız çünkü tehdit içerikli veya olumsuz örnek olabilecek paylaşımlardan uzak durmalısınız. Çünkü Google bunu tanımlar ve sitenize ceza gelebilir büyük ihtimal kapanabilir. Bu risklerle uğraşmak istemiyorsanız paylaşımlarınıza çok dikkat etmelisiniz.

Neden Web Sitesi Yaparız  ?
Web sitesi yapmamızın amacı eğer bir ticaret üyesi iseniz ve satışlarınız ikiye katlamak istiyorsanız internet sitesi açabilirsiniz. Çünkü internet o kadar kavramlı bir iş ki satışlarınız ikiye katlana bilir site üzerinden verdiğiniz reklamlarla ve daha çok bilindik hale gelebilirsiniz. Eğer birey seniz ve sadece keyif içinde açmak istiyorsanız buda mümkündür sizin özel iradenize kalmıştır.

İyi Bir Web Sitesi Yapmak İçin Ne Yapmalıyız ?
İyi bir web sitesi yapmak için eğer bunu yapacak olan sensen iyi bir programlama diline sahip olman gerekir. Çünkü iyi bir iş yapmak istiyorsanız bu sadece tasarım için geçerli değil tüm bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Bu sayede yaptığınız işin en iyisini siz yapabilirsiniz. Eğer bu işi siz değilde bir kuruma yaptırmak istiyorsanız o kurum öncelikle başarılı mı yoksa başarısız mı olduğunu kontrol edin. Sonra yaptığı siteleri kontrol edin ona göre hareket edin çünkü başarısız bir iş yaptırmak istemezsiniz. Sizin için en iyi firmayı bulduğunuzda o firma hakkında iyi bir sonuç çıkarırsanız işte o zaman o firma ile çalışabilirsiniz.

Web Tasarımın Kuralları !
Tasarım yaparken özgün bir işçilik kullanmanız gerekmektedir eğer kopya gibi bir şey yapıp site tasarlarsanız hem verilen paralara ve emeğe değmez. Bu yüzden özgün bir tasarım yaparak kendi konunuzu ortaya koyabilirsiniz. Bu sayede yeni tasarımlar ortaya çıkmış olur. Birde yaptığınız her çalışmayı her adımı kaydedin. Çünkü yapılan bir yanlışlıkta her şey siline bilir ve tekrardan yazabilirsiniz. Bu yüzden her adımı dikkatli bir şekilde sürdürün. Birde içerik kuralları vardır, bunlardan biri kopyadır. Sakın başka bir siteden içerik kopyalama yapmayın mümkün oldukça kendi verilerinizi kullanın.