web-tasarim-stajyeri

Web tasarım işinde daha iyi bir mevkide olmak istiyorsanız yapacağınız tek şey sektöründe ve segmentinde en iyi olan web tasarım firmasına baş vurup orada web tasarım  stajyeri olarak çalışmaktır.
Web tasarım ajansı olan seçtiğiniz ve tercih ettiğiniz firmayı sektörden veya internet ortamından detaylı olarak öncelikli olarak araştırmalısınız yaptığı işleri kimlerle yapmış, hangi firmalarla çalışmış, ne kadar süredir web tasarım sektöründe varlar vs.

Daha bir çok özelliğini ve kafanızda oluşan soruları araştırmalısınız ve en önemlisi cevap bulmalısınız. Çünkü ne kadar iyi bir firma ile çalışırsanız o kadar iyi bir yerde web tasarım  stajı yapmış olursunuz.

Çalıştığınız web tasarım firmasından öğrendikleriniz ile kendinizi geliştirip daha iyi yerlerde iyi bir web tasarımcı olabilirsiniz. Web tasarımda öncelikle kodlar, profesyönel tasarımlar, google arama motoru optimizasyonu, seo çalışmalarının incelikleri, detayları, püf noktaları ve daha bir çok konu altında toplanıyordur, iyi bir web tasarım stajyeri kendini kısa zamanda geliştirendir.

Web tasarım kodlarından biraz bahsetmek gerekirse web tasarım, web yazılım kodlama denilen bu kavram ile oluşturulmaktadır,  web tasarım için kullanılan programlarla yazılarak hazırlanan  kodlar ve iyi bir görsel tasarımla muhteşem ötesi Profesyönel web tasarım siteleri oluşturulabilinmektedir. Her kodun bir görevi vardır, renkleri, şekilleri tasarlayan kodlardır. Klasik bir sitesinde bile bir çok yazılım kodu vardır ve bu kodların sıralaması ve yazım doğrusu çok önemlidir, iyi bir stayjer olmak için dikkatli olmak ve doğru anlamak çok önemlidir.

Çünkü web tasarım yazılım hazırlarken yapılan bir hata her şeye mal olabilir, web yazılım kodlamadan sonra ise web tasarım işi vardır, bu aynı bir resme şekil vermek gibidir, site üzerinde göze hoş gelecek sektöre en uygun web tasarımlar yapılmalıdır, Bu konuyu en ince detaylarıyla öğrenebileceğiniz bir web tasarım ajansında, web tasarım stajyerliği yapmak size çok büyük avantajlar kazandıracaktır.

Yapılan web tasarımlar kullanıcının hoşuna gidecek beğenisini kazanacak ve web sitesinde vakit geçirmesini sağlayarak ürün veya hizmet almasını sağlayacak şekilde olmalıdır, En önemliside budur zaten, Çünkü kullanıcı önce bilgiyi görmez tasarımın güzelleğine bakar.  Bu sayede içerideki bilginin daha güvenilir olduğuna inanılır, web tasarım stajeri olarak algılama gücünüz ve pratik zekanızı her an tetikte tutmalsınızki her anbean yeni bir şey öğrenebilesiniz, bilgi cam bardak gibidir ansızın gelir, düşer ve kırılır anı yakalam web tasarım stajyeri için çok ama çok önemlidir, her an bir cam bardak gelebilir kırmadan o bilgiye sahip olarak deneyimlerinize bir yenisini daha ekleyebilirsiniz.

Sonrasında ise tüm web tasarım ve yazılım işlemleri bittikten sonra  seo arama motoru optimizasyonu yapılmalıdır, SEO çalışması yaptıktan sonra sitenizi Google aramalarında daha yukarlara taşımaktadır. Web siteniz 1. ve 2. sayfalarda olması gerçekten büyük başarıdır. En iyi başarı ise o sayfanızı google aramalrında 1. sırada olması ve oralarda tutunabilmesidir. İyi bir stajyer web tasarım sitesi hazırlamayı değil , google arama motoru optimizasyonu’na uygun olan bir yazılım tabanına sahip olan, web tasarım hazırlamayı çok iyi bilmelidir.

Google yaptığınız web tasarım sitelerinin içeriklerine çok dikkat eder. Eğer bir yazılım veya tasarım hata veya tehdit yakalarsa web sitenizi işlemden kaldırır. Siz web tasarım sitenizde kullandığınız içeriklere çok ama çok dikkat edinki yaptığınız her şey boşa gitmesin, tekrar tekrar kontrol edin ve kaydedin, iyi bir web tasarım stajyeri yanlış yapan değilidir, yaptığı yanlışlardan ders çıkaran ve hatasını anlayarak düzelten ve hatasız web tasarım siteleri hazırlayacak kabiliyete erişen deneyimli ve tecrübeli  hocalarına saygı gösterendir.

Hazırladığınız orjinal web tasarım site içeriklerini düzgün yapılandırarak kaydetmek çok önemlidir. Her işlemden sonra kaydetmeyi asla unutmayın. Çünkü yapacağınız bir hata yaptığınız her şeyin, web sitenizin boşa gitmesine sebebiyet verecek kadar önemlidir, bir web tasarım stajyeri bu durumu yaşamayı hiç istemez.

Web tasarın işi sadece bunlarla ibaret değildir. Alıcıya ürün veya hizmeti satmak sonra onlara güvenilir bir hizmet veren itibası bırakmak çok önemlidir. Çünkü alıcı her hangi bir sorun yaşadığında size güvenebileceğini bilmelidir, sizde bir iş, ürün veya hizmet verdiğinizde bu güveni vermelisiniz. Her hangi bir sorun olduğunda size baş vurabilmelidir,  sizde onlara sıkıntı yaşadıkları her konuda, en hızlı ve pratik çözümü bulmalısınız, web tasarım stajyeri olarak bu konuları ne kadar iyi anlarsanız o kadar kendinize çok şey katarsınız.

İnternet ortamında bu sizi daha güvenilir ve başarılı yapacaktır. Firmanızın adını kötü bir şekilde değil’ de daha iyi sözlerle anılmasını istiyorsanız markalaşmak ve kaliteli bir firma olmak için bunları kesinlikle yapmanız gerekmektedir, iyi bir web tasarım ajansında staj yapmak tabiki ayrıcalıktır, aksi taktirde yan gelip yatmak veya ofisboyluk yaparak oraya git buraya gel , fotokopi çek vs yapmak web tasarım stajı yapmak değildir. Aksi taktirde web tasarım yazılım programlama okuyan bir öğrenci olarak web tasarım öğrenmek yerine işten kaytarırsanız veya alakasız yerlerde staj yapıyorum diye vakit geçirirseniz 4 yılın sonunda koca bir sıfırla ancak amelelik yapabilirsiniz.

Web tasarım firmasında çalışmak isteyen, web tasarım firmasında iş arayan, web tasarım stajyeri arayan sektörde iyi bir kariyer ve zirve hedefleyen çalışma arkadaşlarını aramızda görmekten onure olacağız.

Web tasarım personel başvurularınızı ekte cv ve bir resminiz ekinde  ik[et]icebluetasarim.com adresimize yapabilirsiniz.

Web tasarım stajyeri başvurularınızı ekte cv ve bir resminiz ekinde  ik[et]icebluetasarim.com adresimize mail atabilirsiniz.