php web tasarim

Php web tasarım açılımı ” Personal Home Page ” olan bu kavram dilimizde ” Kişisel Sayfa ” olarak geçmektedir. Bu olay adı üstünde kişinin kendi sayfası olarak geçmektedir. İnternet ortamında çalışan bir programlama dilidir.

Server yani sunucu kendi yönetir bu sayfayı ve sonuçlar HTML olarak tarayıcılar yani Internet Explorer, Google Chrome gibi bir çok tarayıcıda çalışmaktadır. Bu programı çalıştırmak için html, asp, asp.net gibi kodlama, proglamlama bilgisine ihtiyaç duyulur.

Bu gibi internet siteleri sunucunun kendi işleri çin kullanılır örneğin e-ticaret işlerinde kullanılır, birçok e-ticaret sitesi php tabanlıdır. Satış yapmak ideal bir iştir, windows sunucular php web tasarım barındıramazlar, daha güvenli olduğu birçok yazılımcı tarafından düşünülen ve tercih sebebi olan linux sunucularda php web tasarım siteleri barınmaktadır.

Php web tasarım sitelerinde kullanılan php kaynak kodları genelde ücretsizdir ve gelişmeye devam etmekte beraber dünyanın birçok yerinde bulunan profesyönel php yazılımcılar tarafından sürekli geliştirlmekte ve güncellenmektedir.

Php web tasarım yazılım programlama Linux işletim sisteminde çalışıyor olmasına rağmen istenilirse Unix, Windows tabanlı işletim sistemlerindede proplemsiz olarak çalışmaktadır.

Php web programlama dili PHP, PHP3 VE PHP4 olarak uzantılara ayrılan farklı özellik ve çeşitlilikle gelişmeye devam etmektedir.. En gelişmişi aralarında günümüzdede halen kullanılan PHP4′ dür.