OSGB

Osgb, Osgb Seo, Osgb Web Tasarım

OSGB olarak tanımlanan bu kelimenin açılımı, Ortak sağlık güvenlik sağlık birimidir. Ortak sağlık güvenlik birimi iş güvenliğini ele alarak denetim ve kontrolleri yapan özel bir kurumdur. Özel kurumlarda çalışan işçilerin daha güvenli bir ortamda çalışmaya sahip olabilmesini amaçlayan bir kurum olan OSGB firmaları iş güvenliği denetimi yaparak sanayi, ağır sanayi, tehlikeli,az tehlikeli, çok tehlikeli gibi sınıflara ve kategorileri ayırarak öncelik verdiği çok tehlikeli sınıf olan ağır sanayi ve inşaat firmalarında kazalar sonucu yaşanan ölüm ve sakatlanmaları engelleyerek iş kazası oluşumunu Türkiye’ de en asgari düzeye çekmeye çalışmakta olup bu yönde büyük çaba ve gayret sarf etmektedirler.

İşverenler bir iş yerinde 50 kişi ve daha fazla işçi çalıştırdıkları takdirde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini tam anlamı ile yerine getirmelerine yardımcı olan bir iş yeri sağlık ve güvenlik kurumudur. OGSB açılım olarak ‘Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi’ olarak geçer. İş yeri sağlık ve güvenlik biriminde görevli en az bir tane iş yeri hekimi, sanayi alt yapılı iş yerlerinde bir tane iş güvenlik uzmanı ve yapılan çalışmalara yardımcı olmak amacıyla bir adet personel bulunur. Bu zorunluluk Genel Müdürlük tarafından yetkilendirilen ortak sağlık ve güvenlik birimleri içinden hizmetin tamamı ya da bir kısmı alınarak yerine getirilebilir.

İş yeri sağlık ve güvenlik birimi ile ortak sağlık güvenlik birimleri iş yerlerinde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak amacı ile iş akışını aksatmadan kaliteli ve sağlıklı bir iş ortamının oluşmasına katkı sağlamak için; iş yerinde çalışan işçilerin sağlık gözetimini, iş yerindeki çalışma ortamının gözetimini üstlenirler. Bunun yanı sıra iş yerinde çalışan personele eğitim, danışmanlık ve bilgilendirme hizmeti sağlayarak ilk yardım ve acil müdahale de sağlamakla yükümlüdür. Ayrıca, iş yerindeki sağlık ortamı hakkında kayıt tutma işini üstlenirler. OGSB çalışma ortamının objektif bir biçimde gözlemlenmesi ve iş yerinde karşılaşılabilecek olan sağlık ve güvenlik tehlikelerine karşı önleyici ve düzenleyici bir birimdir.

İşçilerin doğru ve kaliteli koşullarda çalışması, sağlıklı ortamlarda işlerini en verimli biçimde yapması nedeniyle geliştirilen bu birim iş yerindeki işçilerin en doğal hakları olan sağlık haklarını çok daha iyi bir biçimde işçilere sunmak amacıyla iş yerlerinde hizmet vermektedir. İşçi sağlık ve güvenliğini koruyup geliştirmek amacıyla ortak sağlık güvenlik birimi işçilere her türlü sağlık hakkını verir.

Ortak sağlık ve güvenlik birimi iş yerinde oluşabilecek olası kazalara karşın, ilk yardım, acil müdahale, iş yerinde oluşabilecek kazalar, yangın tehlikesi, doğal afetler ve daha pek çok acil müdahale gerektiren konular için acil durum taktiklerini personel ile paylaşır. Bu konuda plan hazırlayarak, yapılması gerekenleri hazırlama ve uygulanması sırasını organize eder. İş yerlerinde 22.05.2022 tarihli ve 24762 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ilk yardım yönetmeliğince, ilk yardımcı olarak belirlenen kişilerin gerekli eğitimleri almaları konusunda plan ve organizasyon yapar.

Bu birime ulaşmanız için birim tarafından çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Ogsb’ye işçilerin internet üzerinden ulaşması mümkündür. Bunun için Osgb web tasarım çalışmaları yapılmaktadır. İnternete Osgb harflerini yazdığınızda osgb google ilk sayfa içerisinde yer almaktadır. Bir çok insan bu sayede bu birime ulaşarak haklarını arayabilmekte ve daha sağlıklı ortamlarda çalışma şansını yakalayabilmektedir. Burada osgb seo danışmanlarının hakkını yememek gerekir. Çünkü daha fazla insanın osgb sayfasına ulaşarak çeşitli haklardan yararlanmalarını onlar sağlamaktadır.

Peki osgb seo danışmanları ne yapmaktadır? Osgb google ilk sayfa içerisinde seo danışmanlarını çalışmaları ile yer almaktadır. Çünkü seo danışmanları osgb için insanların arayacakları anahtar kelimeleri analiz ederek siteye uygulamaktadır. Bu sayede osgb arama motoru optimizasyonu yapılmaktadır. Osgb web sitesi çeşitli işlemlerle arama motoruna uyumlu hale getirilmektedir. İnsanlar internette arama yaptıklarında osgb 1 sayfada çıkmaktadır. Yardıma ihtiyacı olan insanlar ve işçiler bu sayede sayfaya daha kolay ulaşmakta ve yardımlarını almaktadır. Ortak sağlık güvenlik birimi olan Osgb seo web tasarım ile daha ulaşılabilir hale getirilmektedir. Ortak sağlık güvenlik birimi ve işyeri bu sistemin oluşması için bir sözleşmeye tabi tutulur. Sözleşme sonucun da ortak kararlar alınarak işyeri çok daha güvenli bir hale getirilir.