ofis-mobilyalari

Ofis Mobilyaları, Klasik Ofis Mobilyası, Modern Ofis Mobilyası

İş yaşamının enerjisi; Ofis Mobilyaları Günlük yaşantımızda, yaşadığımız evimizde kullandığımız “mobilyalar” bize ne ifade ediyorsa, iş hayatımızda ofislerimizi dekore ettiğimiz “ofis mobilyaları” da aynı şeyi ifade eder. Ofislerimizde kullandığımız mobilyalar, işimizin enerjisini yansıtırlar. Çalışma ortamlarımızda, evlerimizde olduğundan çok daha fazla zaman geçiriyoruz. İş toplantılarımızı ofislerimizde yapıyor, çok önemli stratejik kararları yine ofislerimizde alıyor ve en önemlisi müşterilerimizi ağırlıyoruz.

Ofisimiz için seçtiğimiz mobilyalar işimizin enerjisini, iş hayatına bakışımızı yansıttığı gibi, içeri giren müşteri ya da olası müşteriler için de psikolojik bir etki yaratıyorlar. Örneğin klasik ofis mobilyası tercih edilmiş bir işyeri ile modern ofis mobilyası kullanılmış diğer bir işyeri arasındaki farklar, sadece mobilyaların estetik görünümü ya da ergonomisi ile kısıtlı değil… Yukarıda da sözettiğimiz gibi, ofisimizin ruhunu, işimizin etkinliğini ya da iş hayatına bakışımızı yansıtan en önemli unsurların başında seçtiğimiz ofis mobilyaları geliyor. Yapılan bazı araştırmalar gösteriyor ki, bir anlaşma için ofise toplantıya gelen müşterilerin anlık ruhsal durumları veya algıları, ağırlandıkları ofisteki mobilya tercihleri tarafından olumlu ya da olumsuz olarak etkilenebiliyor. Bu durumda, işyerlerimizi dekore ettiğimiz ofis mobilyaları için, bizim statümüzü yansıtan en önemli unsurlardır diyebiliriz sanırız.

Son yıllarda ofisler de, tıpkı evimizdeki mobilyalarda olduğu gibi ‘modası’ olan bir sektör haline geldi. Artık, sıkıcı, tekdüze ofis mobilyaları yerine, tarzı ve trendi olan seçenekler üretiliyor. Ofis mobilyası üreticileri bu konuda oldukça titiz çalışmalar yapıyor ve ofis yaşamına da tıpkı evimizde olduğu gibi bir “ruh” katmaya çalışıyorlar. Bu sayede seçenekler çoğalırken, iş yaşantısında tarzımıza uygun mobilya bulma olasılığımız da artıyor.

İş hayatımızdaki her seçimimiz hem bizim hem de işimizin dinamiğini yansıtıyor. Örneğin, bir satış ofisini dekore ettiğimiz country ofis mobilyası tarzıyla, işimizde duyduğumuz heyecanı ve enerjiyi, hem kendimize ve çalışanlarımıza, hem de müşterilerimize daha ilk andan itibaren hissettirmiş oluyoruz. İşyerlerimizdeki mobilyalar, itibarımızı da yansıttıkları için son yıllarda çok daha özenle seçiliyorlar.

Ofis mobilyaları üreticileri, tüm bu yazdıklarımızın bilinciyle her geçen gün çok daha farklı tarz ve modellerde mobilyalar üretiyorlar. Satınalma konusunda ilk adres olan internette üreticiler, yeni modellerini sunuyorlar. Hemen hemen her ofis mobilyası üreticisinin artık internette sanal bir showroom’u var. Ofis mobilyası SEO çalışmaları da bu yönde yapılıyor. Arama motorlarında müstakbel alıcılar, üreticiyle ilk teması internette kuruyorlar. Ofis mobilyası üreticileri, tasarımlarını önce web sayfalarında, dolayısıyla sanal ortamda lanse ediyorlar artık. Ofis mobilyası SEO ve web tasarımları da bu yönde oldukça etkili olmaya başladı haliyle.

Bir firmanın logosu kadar önemli olan, diğer anlamıyla kartvizit etkisi yaratan ofis mobilyası seçimi, günlük iş hayatında oldukça önemsenen bir faktör artık.  Alıcı firmalar bunun bilincindeler. Ergonomisi ve fiyatları kadar, tasarımlarına da son derece dikkat ediyorlar. Ofisleri bir bütün olarak gören, iş hayatının tüm dinamiklerinin başladığı yer kabul eden işyeri sahipleri, mobilyalarını satınalırken, fikir edinmeye, tıpkı bir sanat eseri incelercesine irdelemeye özen gösteriyorlar artık. Kalite, ekonomi, ergonomi ve konsepti bir bütün olarak görerek, yıllar öncesinin sadece ekonomik bazlı seçimlerini rafa kaldırmış görünüyorlar.

Çağ değiştikçe, yaşamdaki alışkanlıklarımız da değişiyor. Değişen çağın tüm dinamiklerine uyum sağlamak zorundayız artık. Gerek özel yaşantımızda gerekse iş hayatımızda değişen alışkanlıklarımızın ortak bazı noktaları var. Eskisi gibi bir ofisten anldığımız, “iki koltuk bir masa” değil artık. Ruhu olan, müşteriyi kazanacağımız mekanın enerjisini yansıtan ofis mobilyaları seçmek, bir lüks değil artık.  İşte buradan yola çıktığımızda, üreticiler için yeni fikirler ve tasarımlar sunmak tüm bu konsepti doğru algılamak açısından kaçınılmaz bir gerçek…