css tasar?m

Css tasarım ile birlikte siteler yapılırken daha kolaylaşıyor. Örneğin sayfada bir yazıya etikete tek tek işlemler yapmak yerine css dili kullanarak tek bir işlem yapmak daha kolaydır. Css tasarım ile yapılan tasarımla seo içinde yararlı olduğu söylenebilir. Css kolay bir dildir ve bir css sayfası hazırlamakta bir o kadar da kolaydır.

Css web sitelerinin görünümünü değiştiren bir tanımlamadır.Css kendine özel bir tanım dili de diyebiliriz.Css sayfa içerisinde ki her her elemana farklı özellikler atayabilir.Html sayfasında ki nesnelerin yazıların görüntüsü belirler.(renk verir,arka plan rengi verir,dolgu rengi yazı rengi, yazı büyüklüğü kalınlığı ve benzeri).Css ayrı bir dosyada *.css uzantısı olarak saklanabilir.Elamanlar style parametresiyle kısa tanımlar da yapılabilir.

Neden bir css web tasarımsitemiz olmalı sorusunun cevabını hiç düşündünüz mü bence düşünmelisiniz çünkü css web sitesi ile yapabilecekleriniz çok geniş bir alana sahip bakalım bir web sitesinde olması gerekenler nelermiş. Web sayfaları hazırlarken hayal gücünüzü olabildiğince kullanabilirsiniz. Css web sayfalarınız kolayca düzeltilip tekrar eski haline sokulabilir olmalıdır. Css web tasarım siteleri 24 saat boyunca tüm dünyaya açık olmalı ve sürekli yenilenebilir olmalıdır ve aklınıza gelebilecek bütün pozitif imkanlar bir web sitesinin yolundan geçer. İyi uygulanmış arama motoru, css web siteniz’ de sunduğunuz veya sattığınız, hizmet ve ürünleri arayan ve daha fazla bilgilenmek isteyen ziyaretçilerden ilgi alması veya görmesi mümkündür.Arama motorunda siteniz ne kadar önde başlarsa sizde o kadar önde başlarsınız gerekli bir ticaret yolu olan web sayfasında arama motorunda ilk sıralarda çıkmak ve istenilen şeyi kolay ve pratik yoldan vermesi çok önemlidir.