asansor

Asansör, Asansör Seo, Asansör Web Tasarım

Asansör, 1876 yılında Fransız Edoux tarafından icat edilmiştir. Dik ve eğik ray mekanizmasından oluşan, ve bu raylar arasında hareket eden bir makina ile çalışan, içinde yük veya insan taşımayı sağlamak için icat etmiştir.  Edoux, daha sonra sudan ve elektrikten yararlanarak icatını geliştirmeye çalıştı ve bugün kullandığımız asansörle 1889 yılında tanışmış olduk.

Asansör, belki hayatımıza girmeden önce önemi anlaşılmamış, ama hayatımıza girdikten sonra vazgeçilmez bir araç olmuştur. Asansör, kullanmaya çok çabuk adapte olduğumuz bir araç olup hayatımızı da bir o kadar kolaylaştıran bir araçtır. Artık asansör firmaları asansör seo çalışmaları ile firmalarını daha ilerilere taşıyabilmektedir.

Asansörün bu hayattaki en önemli kullanım amacı engelli insanların hayatlarını çok ama çok kolaylaştırmaktır.  Hatta alışveriş merkezlerinde olması zorunlu hale gelmiştir. Hatta asansör kapılarında, öncelikli olduklarını yazmak ta zorunlu tutulmuştur. Bu nedenle günümüzde bir çok firma asansör işi yapmaya başlamıştır. Bu nedenle bir çok asansör firması asansör web tasarım yaptırarak firmalarının tanıtımını yapmaktadır.

Asansörün hayatımızdaki kullanım yerlerini ve önemini şöyle bir incelersek;

1-            En çok yaşam alanımız olan evlerimizde, yani bugün apartmanların hepsinden asansör vardır. Yüksek katlı binalarda yeterli miktarda asansör yok ise, bu evi almamamız da bile önemli rol oynamaktadır. Bugün 30-35 senelik binalarda asansör olmadığında bile, mutlaka günümüzde yapımına önem verilmektedir.

2-            Çalıştığımız işyerlerinde de asansör kullanımına çok önem veriyoruz.Yüksek katlı işyerlerinde tüm personel merdiven yerine asansörü tercih etmektedir.

3-            Hastanelerde olmazsa olmazımızdır asansörler. Hatta personel ve hasta diye neredeyse adım başı konulmuşlardır.

4-            Metrolar da özellikle yaşlı, hasta, ve engelliler için yapılmış, ama tüm halkın da kesintisiz kullandığı araç haline gelmiştir.

Asansörlerin hayatımızı kolaylaştıran bir araç oldukları gerçektir, ama önemli bir nokta var ise de bu araçlar kesintisiz kullanıldıkları için, belirli periyodlarda yapılan bakımları da bir o kadar önemlidir. Her ay yapılması zorunlu hale gelmiştir. Asansör firmaları asansör arama motoru optimizasyonu ile firmalarının adını daha fazla duyurabilmektedirler.  Bir çok firma web siteleri üzerinden asansör kullanımına ilişkin bilgilere de yer vermektedir.

Asansör kullanımında bazı detaylar çok önemlidir, aksi yapıldığı takdir de facia ile sonuçlanabilir. Her asansör kabininin kapasitesi birbirinden farklıdır, en düşük 4 kişiden başlar en fazla 22 kişi ye kadar çıkabilir. Fakat asansörlere binerken,  mutlaka kapılarında asılı uyarı tabelalarına bakmamız gerekmektedir. Çünkü herhangi bir kalma durumunda oksijen kapasitesi yeterli gelmeyebilir, kabin ağırlığı kişilerin ağırlığını taşımaya müsait olmadığı için, halatlarından kopabilir. Bu nedenle mutlaka asansör uyarılarına dikkat edilmesi gerekir.

Asansör de önemli olan bir başka konu ise, içerilerinde telefon bulunmasıdır. Çünkü herhangi bir arıza durumunda irtibat kurmanızı sağlar ve sizi en kısa sürede de içeriden çıkarılmanıza olanak sağlar.

Asansör kullanırken mutlaka gideceğiniz kata göre, butonlara basmanız gerekmektedir. Asansörler deki sistemler, siz aşağıya gidecekseniz aşağı düğmesi, yukarıya gidecekseniz yukarı düğmesine bastığınız da düzgün çalışırlar. Yanlış butonlar da çok fazla bekleme süresini göze almanız gerekmektedir.

Asansör üretimi yapan her firma bu bilgileri uyarı mahiyetinde asansörün içerisine asmaktadır. Zaten kelime olarak arandığında asansör googlede ilk sayfada çıkan firmalar bu işte uzman firmalardır. Aramalarda Asansör 1 sayfada çıkmak için asansör firmalarının asansör seo web tasarım işlemlerini yaptırmaları gerekir. Bu sayede hem kullanıcılar aramalarında başarılı ve güvenilir firmalara ulaşabilir hem de asansör firmaları hızlı şekilde müşterilerine ulaşabilmekte ve daha kaliteli hizmetler sunabilmektedir.