arama-motoru-optimizasyonu

 ARAMA MOTORU OPTİMİZASYON,  ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

  Arama motoru optimizasyonu nedir?

Arama motoru optimizasyonu arama motorlarında yer alan web sayfalarının kolay bir şekilde bulunmasını sağlayan teknik düzenlemelerdir. Hedeflenen anahtar kelimeleri kullanarak, arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlamak amacıyla yapılır. Teknik bilgiler kullanılarak yapılan kodlama ve düzenlemeler için yapılan işlemler bütünüdür. Yani web sayfanızın tasarımı, ana isim çalışması, içerik bütünlüğü, sektörsel aramalarda ön plana çıkan anahtar kelime uygulaması, matematiksel kodlamalar gibi birçok teknik bilgi gerektiren düzenlemelerdir.

Arama motoru optimizasyonu neden yapılmalıdır?

Arama motoru optimizasyonu web sayfanızın arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayarak, hedef kitlenizin size ulaşmasını kolaylaştırır. Firmanızın tanıtımını, reklamını, e-ticaret alanındaki faaliyetlerini kullanıcılara ulaştırmanızda etkin rol oynar. Web sitenizin daha çok kullanıcıya ulaşması için arama motoru optimizasyonu yapmak oldukça önemlidir. İnternet ağını kullananların aradıkları şeyleri arama motorlarının ilk sayfalarında bulabildiklerini düşünürsek, ürünlerinizin pazarlamasını yapmak için arama motoru optimizasyonu yaptırmadan var olmanız mümkün değildir. Aksi durumda sitenizin içeriği ve ürünleriniz ne kadar iyi olursa olsun, ürünlerinizi müşterilerinize pazarlamasını yapabilmek için, ürünlerinizi müşteriyle buluşmasını sağlamak gerekir. Bu nedenle arama motoru optimizasyonu yapılmalıdır.  Arama motoru optimizasyonuyla sitenizin alt yapısı güçlendirerek ve net veriler ışığında geliştirilerek daha verimli hale getirilmesi amaçlanır. Bu sayede web siteniz gerektiği değere ulaşabilir.

Arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır?

Web sitenizin sektörsel aramalarına bakarak doğru anahtar kelimeleri doğru analizlerle seçmek gerekir. Arama motoru optimizasyonu tam anlamıyla site düzenlemedir.  Öncelikle sitenizin tasarımının güzelliği, cezp ediciliği kadar kullanımının kolaylığı da göz önünde bulundurulur. Sonrasında web sitesi içindeki kodlamaların doğru şekilde yapılması gerekir ki amaçlanan ilk sayfalara gelmeniz sağlansın. Daha sonra da ana başlık kullanımı ve içerikle uyumu düzenlenir.  Bu sayede web sitenizi kalıcı ve popüler olmasını sağlayabilirsiniz. Markanızın bilinirliği arttıkça kazancınız da artar. Web sitenizi düzenli kazanç kaynağına dönüştürebilirsiniz.

Bizlerin sizlere sağlayacağı arama motoru optimizasyon hizmetini anlatacak olursak, öncelikle web sayfanızın amacına uygun içerik hazırlamak ve arama motorlarına uygun güncellenmesini sağlamak.  Web sayfanızın içeriğinin özgünlüğü,  içeriğe uygun güncellemelerin yapılması ziyaretçileriniz ve arama motorları tarafından sevilmenizi sağlayacaktır.  Gereken kodlamalarla birlikte bağlantılı linklerinizi de güçlendirerek web sitenize ulaşımı kolaylaştırabiliriz. Bir nevi matematiksel yol güzergâhı çizebiliriz. Bu yol güzergâhı sizi arzu ettiğiniz hedefe ulaştıracaktır.

Tüm bunlardan sonra site içindeki sayfaların içerisine yerleştirecek anahtar kelimelerle, sayfalarınızın okunma oranını yükselterek, arama motorlarında ilk sayfalarda hatta ilk sırada olmanızı sağlayabiliriz. Arama motoru optimizasyonu sayesinde müşteri eğilimleri ve beklentileri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayarak, web sayfanızı sizin için daha verimli bir hale getiririz.

Tabi vereceğimiz hizmetin, kalitesini ve güvencini yapacağımız ve yaptığımız işler sayesinde görebileceksiniz. Piyasadaki rekabetin çoğalmasıyla beraber, arama motoru optimizasyonu hizmeti veren firmaların da sayısı oldukça fazladır.  İnternet ağındaki sayısını bilemediğimiz onlarca web sitesinin arasından sıyrılmak, zirvedeki yerinizi almak doğru kişilerle çalışmaktan geçiyor.

Bizim gibi işin teknik argümanlarını iyi bilen, yükselme hedefi stratejilerini iyi planlayan, müşteri garantili firmalarla çalışmanız kazancınızı olumlu yönde etkiler.

Doğru adımlar doğru kişilerle atıldığında başarı kaçınılmazdır. Google, bing, yandex gibi arama motorlarının amacı insanları, ihtiyaç duydukları şeyler için gereken web sitelerine yönlendirmektir. Biz arama motoru optimizasyonu yaparak, arama motorlarını doğru adreslerle buluştururuz. Ortalıkta dolanan boş vaatlerden, sonuçsuz çalışmalardan yorulduysanız ve hala web sayfanız için doğru adımları atmadıysanız,  tüm sorunlarınızdan kurtulmanız için gereken hizmeti vermeye hazırız.