html-web-tasarim

Html web tasarım yani zengin metin işaret dili olarak dilimizde kullanılır, bu konu daha çok kod’tan oluşmaktadır, uzunca bir bilgi gerekmektedir, bu kodları kullanarak renkler, biçim, şekil, tıklanma ve daha aklınıza gelebilecek bir sürü bilgiyiveriyi hazırlayarak yapabilsiniz, çünkü html tasarımın temelidir.

Html’nin asıl görevi yazı, görüntü, video gibi şeyleri birbirine bağlamak için kullanılmasıdır.  Günümüzde HTML5 en iyi seviyede olandır. Html yapmak için programlar ve not defteri kullanılır,  html bir kural içindedir yani ” diye açılır ilk başta kodlar yazılır ve diye kapatılması gerekiyor. Kayıt işlemi yapılırkende ismi yazıp .html diye kaydetmeniz gerekmektedir.

Çünkü html internet uzantısıdır kaydetiğiniz yerde internet sayfası olarak açılacaktır. Chrome, Internet Explore veya diğer internet tarayıcısı ile açılacaktır hangisini tercih ederseniz orda.

Html web tasarım işi çok karışık bir iştir kullanılan kodlar o kadar fazladır ki tahmin edemezsiniz,  Ama profesyonel web tasarımcı için kolay bir iştir. çünkü internet ortamında her yerden kaynak bulunabilir, kodların üzerinde oynayanarak değişiklikler yapabilirsiniz, bu sayede kendi tarzınızda kendi web tasarımınızı yapabilirsiniz.

Yapılan değişiklikler ile yaptığınız web tasarım sitesinin görsel tasarımı görünüşünü değiştirilebilinir, bu sayede yaptığınız sitenin özellikleri diğer sitelerin özellikleri ile aynı olmaz ve farklı görünebilir, bunun için yapacağınız işler daha iyi karşılanılır, bir kullanıcı sizin sayfanıza girdiğinde yapacağı ilk iş görünümden ya etkilenir size güven duyar, yada basit ve profesyonel olmayan bir firma itibasi aldığından sitenizi terk edererek almak istediği hizmet ve ürünü alabileceği güven veren web tasarıma sahip başkaca bir web tasarım sitesine giderek ürününü vey hizmetini oradan satın alır, dolayısıyla internet mecrasında web sitesinin tasarım ve içeriğinin görsellerle birlikte güven vermesi şarttır.

Çünkü web tasarım sayfasına ilk girdiğinde içerik değil görünüş çok önemlidir sizde kendi tasarımızı ortaya koyarken bu değerlere yüksek derecede dikkat ederek html web tasarım dile ile işinizi çözerseniz, html’de yapılan tasarımlar daha hoş ve güzel oluyor, çünkü web tasarım kodlaması temiz ve hafif site yapıları için html yazılım dili kolay ve anlaşılır karmaşık olmayan yapılardır.

Visual Studio kullanarak daha rahat yapılabilir, çünkü orda yazıldığında kodlar otomatik olarak gelmektedir, oradan yapmak hem daha kolay, hemde daha güvenilirdir. Html web tasarım yapmak için bilgiler az çok bunlardır, sizlerde meraklı, bilgili ve programlı çalışırsanız her şeyi yapabilirsiniz, yaptığınız işlerde başarılı olmak istiyorsanız bunları yapmaktan hoşnut olursunuz.