css-web-tasarim

Css web tasarım sitesi yani orjinal açılımıyla ” Cascading Style Sheets” dilimizde ise ” Basamaklanmış Stil Katmanları” olarak geçmektedir.  Bu Css bir programdır ve o programda sadece yapılan iş görünüm değiştirmektir.

Örnek vermek gerekirse bir internet sitesinin başlığını rengini yazı türünü arka planını her şeyi değiştirebilecek özelliklere sahiptir. Tabi bunları css web tasarım kodları kullanarak yapabiliyoruz. Çünkü css web tasarımın yapı itibariyle her bölümünde kodlama vardır.

Kodlama yapılmadan web sitesi resim veya flash formatının dışına çıkmaz eksik kalır css kodlama web tasarımda her şeyi tamamlayan bir özelliktir. Sitenin arka plan rengini istediğin gibi yapabilirsiniz  veya 3 renkli veya resim formatında vss dahi yapabilirsin, css web tasarım kodlama çok kullanışlı bir yapıdır.

Neden mi ? Çünkü şöyle örnek verebiliriz 50 tane siteniz var ve bunların başlıklarının rengini değiştireceksiniz,  bunu yapmak zaman alabilir,  işte burda devreye Css web tasarım kodlama devreye giriyor, yaptığınız işlemleri sadece bir kod kullanarak basit bir şekilde birkaç dakika içinde yapabilirsiniz tabi css web tasarım kodlama yapabilirsiniz.

Hem bu durum web tasarım sektöründe zaman tasarrufu sağlar, hemde angarya bir işle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız garntisini size verir.

Css web tasarım kodlaması kodun ilk harflerini yazdığınızda kod otomatik olarak çıkmaktadır, buda siz hem zaman kazandırır hemde unutulmuş veya anımsanamayan kod yapılarının sürekli göz önünde tutmanınızı ve aşinalaığı sağlayarak sürekli aklınıza gelmesini hatırlatır, bu sayede css web tasarım kodlama kullanmak çok eğlenceli bir hale gelir.

Çünkü hep renkler ile uğraşıyorsunuz hatta yazdığınız kodlar bile renklidir.  Mavi, lacivert, pembe, mor gibi kodun özelliğine göre değişiyor web tasarım yaparken renkler, tasarımlar yaparken kodlar eğlenebileceğiniz ve para kazanabileceğiniz en zevkli bir iş haline gelecektir.

Css web tasarım, web tasarım yapılan sektörde google arama motoru optimizasyonu seo ile birlikte  yapıldığında anahtar kelime aramalarda rakiplere kıyasla üst sıralardaiyi yerlere gitmiştir, bu sayede css web tasarım kodlama ile yapılan web tasarım siteleri büyük ilgi görmektedir.

Düşünün bir siteniz var ama 1000 tane alt ürün veya hizmet sayfanız tasarım veya arka plan rengini değiştireceksiniz,  bu ne kadar zamanınızı alır bir düşünsenize başkaca web tasarım yapılarında tek tek uğraşmanız gerekirken, css kullanarak 5 dakikanızı bile almayacaktır komle düzenleme ve değişiklik yapmanız.

Sizce de çok kullanışlı değil mi ? Bencede Css web tasarım programlama kesinlikle tercih sebebi olabilecek bir yapıdır.